جایگزین کردن یا معادل سازی رپچردیسک

فرآیند جایگزینی رپچر دیسک های برندهای مختلف با برند FDC

رپچردیسک یک تجهیز ایمنی پر کاربرد در صنایع مختلف است. کاربرد کسترده رپچر دیسک در خطوط لوله، مخازن و سایر بخش های صنعت به شکلی است که موجود نبودن آن باعث جلوگیری از راه اندازی خطوط جدید و یا باعث توقف خطوط تولید می گردد.

در سال های اخیر مسائل مختلفی مانند تحریم ها یا مشکلات مبادلات مالی، صنایع داخلی را با مشکل تامین رپچر دیسک های اروپایی و آمریکایی مواجه ساخته است. لذا کارخانجات عموما دچار "تاخیر در راه اندازی مجدد خطوط تولید" و "خرید از واسطه ها و طبیعتا تامین گران انواع رپچر دیسک" هستند.

علی رغم مسائل سال های اخیر شرکت FDC از طریق نماینده خود تعامل بسیار مناسبی با کشور ایران را شکل داده است. این تعامل موجب شده تا انواع رپچر دیسک سایر شرکت ها معادل سازی شده در اختیار صنایع داخلی قرار گیرد. برای مثال این همکاری فوق العاده موجب گردید تا پتروشیمیایی تخت جمشید عسلویه خط تولید خود را که به علت عدم همکاری سایر سازندگان خارجی برای تامین رپچر دیسک متوقف شده بود، طی کمتر از دو هفته راه اندازی نماید. همچنین برای طرح راه اندازی زودهنگام پروژه میدان نفتی آزادگان جنوبی (که کارفرما آن شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و پیمانکار آن مارون مکانیک بود) رپچر دیسک های مورد نیاز پروژه سریعا تولید و تحویل شد.

اطلاعات مورد نیاز برای جایگزین کردن رپچردیسک

اغلب تنها با داشتن اطلاعات و مشخصات فنی رپچر دیسک موجود (پلاک رپچر دیسک)، معادل آن از محصولات FDC تولید و تحویل مشتری می گردد.

rupture disc nameplate

اگر اطلاعات بیشتری مورد نیاز باشد یا اطلاعات پلاک ناقص و یا ناخوانا باشد، بعد از دریافت اطلاعات از واحد تولیدی مربوطه و مکاتبه با شرکت FDC مدل مناسب متناسب با الزامات فنی و نیاز مشتری تعیین و پیشنهاد فنی – مالی ارائه می گردد.

زمان مورد نیاز برای جایگزین کردن رپچردیسک

زمان تحویل برای اغلب رپچردیسک های سفارش گزاری شده سه تا پنج هفته می باشد. این زمان بسته به نوع سفارش و برنامه تولید FDC متغیر است. زمان تحویل دقیق برای هر سفارش پس از هماهنگی با تولید کننده به استحضار مشتری محترم خواهد رسید.

همچنین امکان سفارش گذاری سریع برای موارد خاص میسر است. این نوع سفارش گذاری موجب افزایش قیمت خواهد شد.

rupture disc delivery time

چه برندهایی قابل جایگزینی هستند؟!

کلیه محصولات تولید کنندگان رپچردیسک از جمله برندهای فایک(FIKE)، الفاب(ELFAB)، بی اس اند بی(BS&B)، لسر(LESER)، زوک(ZOOK) و... قابلیت جایگزینی دارند. تا کنون برای ده ها پروژه مختلف این معادل سازی و جایگزینی با موفقیت انجام شده است.

rupture disc brands